Tłumaczenia pisemne, konsekutywne, symultaniczne (kabinowe)

Organizacja międzynarodowego spotkania wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko pod względem technicznym. Koniecznie zadbać należy również o obecność specjalistów, którzy okażą się nieocenionym wsparciem podczas prowadzenia konferencji czy moderowania dyskusji w kilku językach. Takim specjalistą jest tłumacz symultaniczny lub konsekutywny. Nie tylko znakomicie poprowadzi rozmowę, ale dodatkowo ułatwi wymianę myśli pozwoli na dyskusję w czasie rzeczywistym.

Nasze biuro tłumaczeń w Tarczynie, działające również na terenie Warszawy, proponuje zarówno tłumaczenia symultaniczne. (równoczesne), jak i konsekutywne (następcze). To obecnie dwie najlepiej sprawdzające się metody przekładów językowych stosowane podczas międzynarodowych konferencji.

Pierwsza z nich odbywa się w specjalnej, dźwiękoszczelnej kabinie zaopatrzonej w aparaturę symultaniczną. Tłumacz językowy otrzymuje wiadomość i od razu przekazuje ją drugiej osobie w przekładzie, umożliwiając wymianę zdań w czasie rzeczywistym. Metoda konsekutywna polega z kolei na prowadzeniu wymiany zdań w ramach jednej wypowiedzi prelegenta. Po otrzymaniu zwartego tekstu translator przechodzi do jego przełożenia na język odbiorcy. Zazwyczaj przekazuje on najważniejsze informacje, nie skupiając się na dosłownym przekładzie całej wypowiedzi.

Naszą specjalnością są również tłumaczenia pisemne. Zajmujemy się przekładem dokumentów samochodowych, prac naukowych oraz pism prawniczych czy specjalistycznych – z języka angielskiego oraz holenderskiego. Odpowiednio dobieramy translatorów (specjalistów branżowych) zajmujących się przekładami tak pisemnymi, jak i studyjnymi, konsekutywnymi oraz symultanicznymi. Są to fachowcy w dziedzinie naukowej, biznesowej, medycznej i technicznej, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz zdobytym w branży doświadczeniem.

Nasze biuro świadczy fachowe usługi – jeśli poszukują Państwo specjalistów w zakresie przekładów symultanicznych lub konsekutywnych, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy podczas prowadzenia międzynarodowej konferencji lub ważnego eventu.